Robert Kiyosaki: „Doporučuji zlato a stříbro“

Co tedy s penězi dělat? Kam nyní investovat? Do nemovitostí?
Ne, určitě ne, nemovitosti jsou ještě nebezpečnější. Lidé totiž nejsou finančně dostatečně vzdělaní, aby do nich správně investovali. Proto říkám, že každý by měl investovat nejdříve do svého finančního vzdělání, a teprve potom investovat peníze. Ale kdo chce hned investovat peníze, tomu doporučuji zlato a stříbro, hlavně stříbro. To v současnosti radím i finančně velmi vzdělaným lidem. V dalších pěti až deseti letech to prostě bude tou nejlepší investicí.

Robert Kiyosaki: Korene krízy

V auguste 2007 ohlásil krach jeden z najväčších amerických poskytovateľov hypoték American Home Mortage, BNP Paribas vyhlásila, že v dôsledku problémov s americkými menej bonitnými hypotékami nie je schopná zhodnotiť aktíva vo výške 1,6 miliardy eura a svetom sa začala ticho šíriť panika. Bankový systém sa začal otriasať. To dalo do pohybu dominový efekt, ktorý do dnešného dňa hrozí kolapsom celej svetovej ekonomiky.

8 nových pravidiel peňazí od Roberta Kiyosakiho: „Prečo som pre vás napísal túto knihu“

V roku 1971 prezident Richard Nixon bez súhlasu Kongresu odpojil americký dolár od zlatého štandardu a zmenil peňažné pravidlá – nielen pre Spojené štáty, ale aj pre celý svet. Táto zmena bola jednou z celej série zmien vedúcich k našej súčasnej finančnej kríze, ktorá začala v roku 2007. Táto zmena vo svojom dôsledku umožnila Spojeným štátom začať tlačiť takmer neobmedzené množstvo peňazí a vytvoriť ľubovoľne veľký dlh. Je naša súčasná ekonomická kríza iba náhodou, izolovanou udalosťou, ktorá sama skončí? Niektorí hovoria, že áno. Ja hovorím, že nie.

Stránky

Top