SVET ELEMENTÁRNYCH BYTOSTÍ

Všetci dobre poznáme z detských čias rozprávky o čarovných svetoch, kde vystupujú pôvabné víly, nezbední škriatkovia, krásne rusalky, tajomní vodníci, do zvierat zakliati princovia. Tento nádherný zázračný svet, dochovaný v mnohých ľudových rozprávkach a legendách, upravených a zachytených mnohými rozprávkármi všetkých národov, nie je len fantáziou vymyslenou nevzdelaným jednoduchým ľudom, ani detským snom a túžbou po čomsi čarovnom, ale reálne existujúcim svetom elementárnych bytostí, vytlačených rastúcim materialistickým svetonázorom do sveta nášho podvedomia, do sveta mýtov a báji.

Bytosti přírody – vlnění na hraně skutečna a pohádky

Snad jste se již zastavili v srdci lesa, u zurčícího vodopádu nebo na vrcholcích hor a v tichosti si pomysleli, že jste došli do pohádky a zpoza kamene Vás právě pozoruje nějaká postava z příběhů, které jste v dětství milovali. Rakouská autorka Margot Ruis Vás vezme zcela bezprostředně za ruku a donutí Vás pochybovat o hranicích fikce. Poněkolika úspěšných přednáškách v Brně zavítá v dubnu 2016 také do Prahy. Svou oblibu mezi českými čtenáři si získala již svou první knihou, jejíž třetí vydání je již téměř rozprodané. Také druhá kniha vyšla v tomto roce v druhém vydání.

O bytostech přírody trochu jinak

O bytostech přírody - vílách, elfech a mnoha dalších - vychází stále ještě překvapivě málo knih, které se nezakládají pouze na fantazii autora.

Christopher Vasey, švýcarský léčitel, který po západní Evropě a také na Islandu pravidelně přednáší o těchto bytostech, nabízí hodnotnou četbu. Zajímavé je, že je zároveň věřící člověk. Jeho kniha ›› "SKŘÍTCI, BOHOVÉ, BOŽÍ SLUŽEBNÍCI" v sobě propojuje to, co si mnoho lidí dosud spojit odmítá - existenci bytostí, které oživují okolní přírodu, a existenci jediného Boha. Vasey ukazuje, že stará monoteistická náboženství všechna vzešla z mnohobožství, tedy uctívání vyšších bytostí, a také bible obsahuje mnoho poukazů na existenci těchto bytostí.

Stránky

Top