Revolúcia v príprave sypaného čaju a byliniek

V našej čajovni máme už od jej otvorenia v roku 2008 všetci rovnaký cieľ, a to je popularizácia kvalitných sypaných čajov a bylín. Veríme, že tak isto ako si všetci zaslúžime kvalitné jedlo, kvalitné životné podmienky a kvalitné informácie, tak isto si zaslúžime piť každý deň kvalitný čaj.

Yixinská keramika

Hovorí sa, že v sebe tají farbu, vôňu a chuť čaju.
Svojím tvarom a vlastnosťami sa stotožňuje s „dušou“ čaju.
Tieto kanvičky majú pre milovníka čaju neoceniteľné prednosti – neovplyvňujú kvalitu vody, ani jemnú chuť čaju, umocňujú jeho vôňu a udržujú teplotu čaju dlhšie ako porcelán.

Celadón

Nadchla vás krása čajového náčinia? Stretli ste sa už s leskom keramiky zelenkavej farby, krásnej na pohľad i na dotyk? Tento druh umenia nesie názov celadón a je doslova pojmom označujúcim keramiku s majstrovským typom glazúry. Celadónový porcelán vyniká svojou jemnosťou a špecifickým tvarom čajového náčinia, ktoré je často zdobené rezbami a reliéfmi. Je priesvitný a chladný ako nefrit, ako stvorený pre zelený čaj.

ČAJOVÉ MORE

"Boh má v Číne viacero podôb," vysvetľoval nám Wang Čchao a položil veselú sošku rozosmiateho bacuľatého pútnika na čajové more. "Toto je Duch čaju. Mi-tu. Čajový bôžik. Vnáša do prípravy a pitia čaju dobrú náladu a pohodu."
A tak Mi-tu bdel nad počínaním nášho hostiteľa, ktorý pinzetou odlomil kúsok 20 - ročného zlisovaného čaju Pchu-er (Pchu-er čím je starší, tým je vzácnejší) a vložil ho do tradičného čajníčka z keramických dielní v I-singu, aby nám pripravil čaj podľa starého čínskeho zvyku. Na čajovom mori, samozrejme.

Stránky

Top