Temná mise NASA 13

Kerry: A jde o ruiny nacházející se pod zemí nebo o podzemní základnu?
Hoagland: Na tom nesejde. Máte na mysli, tedy, základnou myslíte...
Kerry: Podzemní základnu současnosti.
Hoagland: Měsíc má povrchovou rozlohu jako severní a jižní Amerika dohromady, 15 milionů mil čtverečních. Jestli tam máme základnu, je dost malá. Takže většina věcí, které tam najdete, je stará. A je snadné rozlišit to.

Temná mise NASA 12

Hoagland: Já si myslím, že Neil Armstrong je naplno pánem svých vzpomínek. Domnívám se, že Neila Armstronga jako ikonu, první osobu z lidské rodiny, která měla kráčet po měsíci, nechali na pokoji. A to je důvod, proč Neil Armstrong nikdy nic o vesmírném programu neříká na veřejnosti. Drží ho stranou a pak ho přivedou na pár ceremonií – jako v roce 1994, kdy byl v Bílém domě s presidentem Clintonem a skupinou studentů, a celé to bylo jako naaranžovaná foto operace a on tam stojí a má svou řeč.

Temná mise NASA 11

Hoagland: Ale skutečný důkaz o tom, že toto nebylo vytvořeno ve studiu, a že je to vskutku doopravdy, pochází z humorného příběhu o mém vlastním očitém svědectví. Byl jsem v JPL, když jsme dělali přesun z Downey do JPL, abychom referovali o misích Mariner 6 a Mariner 7. Byl jsem tam, když šéf NASA pro styk s veřejností pro JPL, jménem Frank Bristo, prováděl po auditoriu nějakého člověka, a ten pokládal malý leták na sedadlo každého reportéra v sále. A pak byl odveden ven, aby osobně předal výtisk tohoto oběžníku nebo co to bylo každému reportérovi, který byl v místnosti pro tisk a čekal, až začne další tisková konference. Tak jsem jeden dostal a přečetl si to a byl jsem vyvedený z míry. Protože tu byl člověk, oficiálně podporovaný představitelem NASA, a rozdával dokument, který říkal: "Celá mise Apollo 11 byla vyhotovena ve studiu, ve velkém zvukotěsném studiu v Nevadě, a celá ta záležitost je nahraná".

Temná mise NASA 10

Hoagland: Když jsem byl v CBS, jel jsem na Mys a měl jsem obrovský fotoaparát, který pro mě sestavil jeden z hlavních fotografů v týmu reportérů. Pracoval na volné noze. Pracoval pro AP (Associated Press), pracoval pro Newsweek, People Magazine, a spoustu dalších. On skutečně sestrojil ten ohromný fotoaparát, který vypadal jako zbraň, a já jsem s ním takhle zamířil, se spouští, která spustila ten 35mm fotoaparát s tímhle speciálním filmem a nafotil jsem záběry startu Saturnu 5, na Apollo 8, první misi na Měsíc. CBS mne pak převezla vrtulníkem z New Yorku do Bostonu, kde byla laboratoř a hned do laboratoře a Charlie, můj přítel Charlie Wykoff vyvolal ten film a já jsem se díval.

Stránky

Top