Deset nejzajímavějších setkání s UFO a mimozemšťany (10)

Město Gulf Breeze na Floridě se proslavilo v závěru 80. let jako místo jednoho z nejkomplikovanějšího falešného případu UFO. Architekt Ed Walters prohlašoval, že pozoroval a natáčel UFO. 11. 11. 1987 nejprve viděl UFO, vzal kameru a udělal pár fotek, a pak běžel na ulici. Chtěl udělat ještě pár záběrů, ale „udeřil“ ho modrý paprsek. Walters se nemohl pohnout z místa, a cítil, že byl jakoby vyzdvižen do vzduchu. V hlavě mu zněl hlas: "My vám neublížíme." Potom světlo a UFO zmizelo. Walters okamžitě spadl na zem.

Deset nejzajímavějších setkání s UFO a mimozemšťany (6-9)

Dvě černobílé fotografie pořízené zemědělci Paulem a Evelyn Trentovým z Mac Minvillya (stát Oregon, USA). Až do nedávné doby byly považovány za nejslavnější fotografie UFO. Jejich pravost nikdo nezpochybňoval. Evelyn řekla novinářům, že 11. května 1950 si všimla něčeho podivného na obloze a zavolala svému manželovi. Paul popadl "Kodak", vyfotil, přetočil film a po třiceti sekundách udělal druhý. O měsíc později, když dofotil film až do konce, Paul jej dal vyvolat. Fotografie se podařily.

Deset nejzajímavějších setkání s UFO a mimozemšťany (5)

17. listopadu 1986 nákladní Boeing 747 japonské letecké společnosti JAL, letící z Reykjavíku do Tokia, přelétal přes Aljašku. Asi v sedmnáct hodin místního času si pilot Kenyu Terauchi všiml ve vzdálenosti 1,8 km "dvou sloupců světla." Pilot požádal dispečera v Anchorage, aby zkontroloval, zda není v blízkosti jiné letadlo. Ze země odpověděli, že nikdo v okolí není.

Deset nejzajímavějších setkání s UFO a mimozemšťany (4)

Dne 8. ledna UFO přistálo poblíž statku, asi dva kilometry od města Trans-en-Provence. Vyšetřování tohoto incidentu provedla vládní organizace - Skupina pro studium neidentifikovaných aerokosmických jevů (Groupe d'Etude des Phenomenes Aerospatiaux Non-ldentifies - GEPAN) při Národním kosmickém středisku ve Francii. Jediný svědek, 55-letý Renato Nicolai, byl dotazován policií na místě:

Stránky

Top