Grand Canyon a tajemství egyptské jeskyně 3. díl

Geologie národního parku Grand Canyon je sama o sobě fascinující a je skutečností, že zde nacházíme mnoho nejrůznějších děr, kaňonů, výklenků a nejrůznějších útvarů, které voda a eroze vytvořila za miliony let. Není tedy divu, že ano, nachází se zde i mnoho jeskyní. Asi jednou z nejznámějších je Stanton cave, která je někdy možná záměrně zveřejňována jako údajná “egyptská jeskyně“. Bohužel tomu tak není.

Grand Canyon a tajemství egyptské jeskyně 2. díl

Jistě není třeba nikomu představovat největší perlu amerického středozápadu, národní park Grand Canyon. Každoročně ho navštíví přes pět milionů turistů a tak by snad nikoho ani ve snu nenapadlo, že na tak frekventovaném místě může být ještě něco tajemného. Ovšem opak je pravdou pokud vezmeme v úvahu, že většina z těchto návštěvníků stráví v parku průměrně tři hodiny a to na několika vyhlídkách především na jižní straně (South rim). Další skutečností je, že obrovská část území je nepřístupná, velice málo prozkoumaná a na některé lokality je dokonce “zakázaný“ vstup jak pro turisty, tak i pro samotné zaměstnance parku.

Grand Canyon a tajemství egyptské jeskyně 1. díl

Na tento více než sto let starý příběh se pokusíme podrobněji nahlédnout v druhém díle našeho článku. Je celá událost skutečná, nebo je to jen dokonalý podvod? Možná, že pravda leží také někde mezi, zpráva mohla být skutečná, ale během desítek let se díky nedostatku dalších informací z celé záležitosti stala nafouknutá bublina. Nikdo vlastně pořádně neví. Nebo ví?

Top