V auguste 2007 ohlásil krach jeden z najväčších amerických poskytovateľov hypoték American Home Mortage, BNP Paribas vyhlásila, že v dôsledku problémov s americkými menej bonitnými hypotékami nie je schopná zhodnotiť aktíva vo výške 1,6 miliardy eura a svetom sa začala ticho šíriť panika. Bankový systém sa začal otriasať. To dalo do pohybu dominový efekt, ktorý do dnešného dňa hrozí kolapsom celej svetovej ekonomiky.
8 nových pravidiel peňazí od Roberta Kiyosakiho: „Prečo som pre vás napísal túto knihu“
V roku 1971 prezident Richard Nixon bez súhlasu Kongresu odpojil americký dolár od zlatého štandardu a zmenil peňažné pravidlá – nielen pre Spojené štáty, ale aj pre celý svet. Táto zmena bola jednou z celej série zmien vedúcich k našej súčasnej finančnej kríze, ktorá začala v roku 2007. Táto zmena vo svojom dôsledku umožnila Spojeným štátom začať tlačiť takmer neobmedzené množstvo peňazí a vytvoriť ľubovoľne veľký dlh. Je naša súčasná ekonomická kríza iba náhodou, izolovanou udalosťou, ktorá sama skončí? Niektorí hovoria, že áno. Ja hovorím, že nie.
Konšpirácia bohatých - 8 nových pravidiel peňazí od Roberta Kiyosakiho
Je príčinou všetkého zla láska k peniazom? Alebo je príčinou všetkého zla ignorancia peňazí? Čo si sa naučil o peniazoch v škole? Tiež si sa niekedy čudoval, prečo naše vzdelávacie systémy neučia veľa – ak vôbec niečo – o peniazoch? Je nedostatok finančného vzdelania na našich školách jednoducho zapríčinené nedbalosťou našich verejných činiteľov zodpovedných za vzdelanie? Alebo je to súčasť väčšieho sprisahania? Bez ohľadu na to, či sme bohatí, alebo chudobní, vzdelaní alebo nevzdelaní, deti alebo dospelí, na dôchodku alebo pracujúci, všetci používame peniaze. Či sa nám to páči alebo nie, peniaze majú obrovský vplyv na naše životy v dnešnom svete. Vynechanie témy peňazí z nášho školského systému je neľudské a nespravodlivé.