Očkování, poruchy vývoje a imunity u dětí - 8. časť

Možná si říkáte, to je sice všechno hezké, že bychom měli být opatrní, ale co když jsme nebyli, protože jsme to nevěděli a naše doktorka taky ne? Co když už naše dítě trpí alergiemi, oslabenou imunitou, chronickými průjmy, poruchami chování a vývoje, je autistické nebo má jiné vážné problémy? Co s rozlitým mlékem? Naštěstí, situace není zoufalá.

Očkování, poruchy vývoje a imunity u dětí - 7. časť

V této souvislosti musíme probrat i toto téma. Mnoho rodičů udělá první krok, začnou pochybovat o očkování, ale zůstane v nich strach z nemocí. Často zcela zbytečně. Závažnost nemoci stoupá s nedostatečnou nebo nekvalitní výživou a špatnými hygienickými podmínkami. Je nutné vědět, že (přes strašení pediatrem) dětské nemoci u dobře živeného a jinak zdravého dítěte v naprosté většině případů nejsou nebezpečné. Naopak - jsou nutnou součástí zdravého vývoje imunitního systému. Výskyt invazivního onemocnění je známkou již předem narušeného imunitního systému. Invazivní (neurologické) formy nemocí se vyskytují jen u cca promile, max. procenta nakažených. Platí to pro všechny nemoci, které mají v obraze postižení nervového systému, jako je například obrna, borelióza, klíšťová encefalitis, hemofilové, pneumokokové infekce apod.

Očkování, poruchy vývoje a imunity u dětí - 6. časť

Tak jak by to mělo vypadat, kdyby se s vakcínami zacházelo jako se stejně nebezpečnými léky, kterými ve skutečnosti jsou? Kdyby byl stejný metr? Základní bezpečnostní opatření by měla být tato:
Dítě, které se narodí např. o 5 týdnů dříve, je dnes běžně očkováno ve 3 měsících skutečného věku, nikoli podle plánovaného data narození. Je tedy očkováno ve skutečnosti v 7 týdnech. Osobně znám takové případy. I když na to váš pediatr nedbá, vy byste měli. Všechny termíny počítejte ode dne, kdy se dítě mělo narodit, ne ode dne, kdy se skutečně narodilo. A takové dítě bych rozhodně neočkovala při odchodu z porodnice proti tuberkulóze (TBC), využijte maximální lhůtu ve vyhlášce nebo ho odsuňte až po dokončení základního očkování. Třeba ho na Slovensku mezitím zruší, jako se to podařilo u nás.

Očkování, poruchy vývoje a imunity u dětí - 5. časť

S ohledem na realitu povinného očkování v našich zemích, je velmi nepravděpodobné, že by většina rodičů odmítala očkování. Informace, které jste si právě přečetli, jsou naprosté většině naší populace (i lékařům) neznámé, přestože jsou obecně dostupné. Rodiče jsou svázáni zákonem, mnohdy mají jen omezené možnosti výběru. Kromě toho je mnoho z nich v pasti strachu z očkování a současně i strachu z nemocí. Očkovat si přejí, ale bezpečně. Pediatři ve stávajícím systému očkovat musejí, jinak by skončili. Je absurdní, že pediatr nemůže pro konkrétní dítě vydat chronickou nebo trvalou kontraindikaci očkování, může uznat pouze akutní kontraindikaci. Chronickou kontraindikaci dítěti musí dát odborný lékař, neurolog, imunolog nebo jiný. Je to absurdní, že pediatři toto právo nemají, vždyť oni dítě nejlépe (hned po rodičích) znají, znají jeho celkovou životní situaci.

Stránky

Top