"Zdá sa, že táto malá krajina v Európe, drží kľúče buď k ekonomickej katastrofe, alebo ekonomickému otroctvu. V krajine žije niečo málo cez štyri milióny ľudí a zamestnáva možno dva milióny ľudí. A na ramená týchto dvoch miliónov ľudí sa teraz kladie bremeno dlhu 5 miliárd dolárov ako ich podiel na programe oživenia európskej ekonomiky. To podľa mňa nie je fér."
Pravda o 71 župách
Od podpísania mierovej zmluvy v r. 1920, ktorou sa ukončila prvá svetová vojna, je Trianon jednou z najdiskutovanejších otázok v Maďarsku. Smútočnou vlajkou. Predmetom horkosti a nenávisti. Zámienkou na podnecovanie vášní. Trianon tesne po zmene režimu objavila a oprášila pravicová koalícia označujúca sa ako demokrati, konzervatívci a kresťania, sledujúc tým vnútropolitické ciele. Keď si však prvá pravicová vláda zaspomínala na Trianon v parlamente, mladí demokrati opustili rokovaciu miestnosť. A čoho sme svedkami dnes?
Maďarsko s najväčšími jazykovými nedostatkami v EÚ
PESTER LLOYD | Zrejme známe tvrdenie, že „Boh hovorí maďarsky“ spôsobuje naďalej, že Maďarsko dosahuje (podľa Eurostatu) pomerne mizerné znalosti cudzích jazykov v porovnaní s ostatnými menšími krajinami Európy. Je to o to menej pochopiteľné, že Maďarčina je v Európe raritou a mimo Fínštiny (len do určitej miery) nemá pendanta. Možno to spôsobuje aj publikovaný „objav“ maďarských detských psychológov na Slovensku, ktorí mali zistiť, že ak sa malé maďarčatá začali učiť aj Slovenčinu, začali sa v noci pomočovať!!!