STAROVEKÉ VYOBRAZENIA DINOSAUROV IV.

Hluboko v džungli v Kambodži jsou zdobené chrámy a paláce khmérské civilizace. Jeden takový, Ta Prohm, se hemží kamennýma soškama a reliéfy. Téměř každý centimetr čtvereční šedého pískovce zdobí detailní řezbářské práce. Tato část připomíná zvířata jako opice, jeleny, buvola indického, papoušky a ještěrky. Nicméně na jednom sloupu vytvořili složitý obrazec Stegosaura. Ale jak by řemeslníci dekorující 800 let starý buddhistický chrám mohli vědět, jak vypadá?

STAROVEKÉ VYOBRAZENIA DINOSAUROV III.

Nalevo je románská mozaika z období kolem 200 našeho letopočtu, která zobrazuje dva dlouhokrké mořské draky. Paul Taylor, autor The Great Dinosaur Mystery and the Bible, připodobňuje k Tanystropheusovi s plovoucími blánami, tak jak je ukázáno vedle.

STAROVEKÉ VYOBRAZENIA DINOSAUROV II.

Na obrázku je urna z Carie, která byla lokalizována v Turecku. Tento artefakt (popsané v Thomas H. Carpertners 1991 knize Art and Myth in Ancient Greece: A Handbook) je odhadnut, že je z období 530 př. Kr. Zobrazuje něco, co vypadá jako Mosasaurus s několika známými mořskými tvory. Zvíře za mořským hadem je tuleň, zatímco pod mořským hadem je chobotnice spolu s něčím, co vypadá jako delfín.

STAROVEKÉ VYOBRAZENIA DINOSAUROV I.

Dole je obrázek dinosaura, který bojuje s mamutem z knihy „Pohřbeni zaživa“ od dr. Jacka Cuozza. Byl pořízen autorem v Bernifalské jeskyni, v jedné z jeskyní ve Francii, která je proslulá neandertálskými artefakty. Jeskyně je uzavřená veřejnosti. Science News byla dána možnost publikovat tuto mimořádnou fotku, ale nepřijali ji. Vypadá to, že evidence proti převládajícímu paradigma, týkajícího se přírodovědného původu, není dovolena. Je to vědeckou institucí pohřbeno zaživa. Jak Cuozzo říká, toto je přirozený výběr v doslovném smyslu, jaký může být.

Top