Olympiáda v smartfóne či tablete? Žiadny problém

Prinášame výber najlepších aplikácií pre zimné olympijské hry v Soči. Mnohé poslúžia aj po jej skončení. Všetci športoví priaznivci netrpezlivo očakávajú začiatok zimných olympijských hier v ruskom letovisku Soči. Pri kvantách disciplín, kategórií a športovcov však môže byť problém držať krok s najnovším dianím, výsledkami či termínmi športových zápolení.

Päť mýtov o dávnych Olympijských hrách

Kritici, ktorí v súčasnosti kritizujú Olympijské hry zato, že sú príliš komerčné, skorumpované a zaplavené množstvom profesionálnych športovcov, často tvrdia, že moderné hry pošpinili ideály starovekých Grékov, ktorí súťažili v pôvodných Olympijských hrách v období medzi rokmi 776 PNL až 393 NL. Ideálom starovekých Olympiád malo byť stretnutie amatérskych športovcov, súťažiacich výhradne iba v mene mieru a dobrých športových výkonov, bohužiaľ je to len ďalší diel z gréckej mytológie. Ak preskúmame päť mylných predstáv o starovekých Olympijských hrách, objavíme v nich niektoré prekvapivé podobnosti s naším súčasným športovým festivalom.

Štyri roky pred začiatkom ZOH 2014 sa v zákulisí hrá nechutná politická hra

Medzinárodný olympijský výbor pred tromi rokmi rozhodol, že zimná olympiáda roku 2014 sa bude konať v svetoznámom ruskom prímorskom stredisku Soči. Ruské médiá písali o víťazstve Vladimíra Putina, ktorý vtedy priletel osobne lobovať do Guatemaly, kde sa konalo výberové zasadnutie kongresu. Vzápätí sa začali objavovať hlasy, že Putin by mal kandidovať v prezidentských voľbách v roku 2012, aby mohol ako hlava štátu o dva roky neskôr slávnostne otvoriť historicky prvé zimné olympijské hry v Rusku. Ústavní odborníci sa poponáhľali s tvrdením, že ústava Putinovi nezakazuje kandidovať na úrad prezidenta po štvorročnej prestávke aj do tretice.

Stránky

Top