Žehlička z Číny se vám dokáže nabourat do domácí počítačové sítě

VEĽKÁ EPOCHA | Když ruští celníci prohlíželi zásilku z Číny, objevili něco podivného. Uvnitř několika varných konvic a žehliček našli wifi čipy a mikroprocesory. Kdyby došlo k zapojení zařízení do elektřiny, čipy by automaticky hledaly nezabezpečené bezdrátové sítě až do vzdálenosti 200 metrů, aby pak „zavolaly“ domů a umožnily přístup počítačovým zločincům.

Starověcí Řekové objevili Ameriku před tisíci lety. Dříve než Kolumbus i Vikingové

VEĽKÁ EPOCHA | Amerika byla objevena Evropany v roce 1492, což je historicky nejznámější letopočet. Podle knihy italského fyzika a filologa jménem Lucio Russo mohl být tento „Nový svět" už dávno před tím znám starověkým Řekům. Přeložený titulek Russoovy knihy zní „Zapomenutá Amerika: Vztah mezi civilizacemi a chyba učiněná Ptolemaiem."

Vysvětlení chronické zadluženosti Číny (rozhovor s expertem Fraserem Howiem)

VEĽKÁ EPOCHA | Stínové bankovnictví, produkty wealth managementu, spekulace s nemovitostmi, dluhy lokálních samospráv – to všechno jsou kanály, kterými se honbou za ekonomickým růstem v Číně hromadí dluhy. Problém se zhoršil po roce 2009, kdy nový úvěrový program vlády, zamýšlený jako odpověď na globální finanční krizi, podnítil další utrácení. Program však s nějakými obměnami pokračuje dodnes.

10 nejdražších škol na světě

VEĽKÁ EPOCHA | Kam dávají bohatí své ratolesti na studia? Posílají je do těch nejlepších internátních škol nabízejících základní nebo střední vzdělání (popř. obojí), kde se je špičkoví kantoři snaží vyvíjet ve všech směrech...

Stránky

Top