FALUN GONG: Prvé stretnutie II.

“Čo stálo za takouto prudkou popularitou? Jednak sú to vnútorné hodnoty prameniace z dlhej čínskej duchovnej kultúry, v ktorých sa Číňania po desaťročiach „duchovného vákua“ znovu našli (čo ale pre nás Európanov môže byť naopak kultúrnou prekážkou) a potom tu sú veľmi dobré výsledky praxe na zdravotný stav. Nižšie uvediem pre lepšiu predstavu zopár zdravotných štúdii.”

FALUN GONG: Prvé stretnutie

Vážení čitatelia,
možno ste už počuli či čítali o meditačnej praxi Falun Gong (známej i ako Falun Dafa). Dovoľte mi predstaviť Vám túto metódu v praxi z osobnej skúsenosti. Obsah článku nereprezentuje metódu samotnú (tú nájdete na ›› www.falundafa.org), ale môj pohľad čoby praktizujúceho.

Naše tělo o nás řekne vše: Emoce a nemoce

V moderní době se asi dost často setkáváte s názory, že nic se neděje jen tak. Nic není bez příčiny a všechno má svůj důvod. Kde ovšem tento důvod hledat? Jak máte přijít na to, proč? V první řadě si musíme uvědomit, že naše těla jsou téměř dokonalé stroje. Pokud si naše tělo zjednodušíme a představíme si jej jako motor, víme, že pokud se o něj budeme dobře starat, velmi pravděpodobně nám bude dobře sloužit.

Stránky

Top