Rok 2017 – rok magického znovuzrodenia v neznámom svete

Je najtemnejšia časť roku. Len malé blikajúce svetlá zo sídliskových bytov osvetľujú noc ako uhlíky v pahrebe popola alebo ako bludičky v močiari. Od matných svetiel bludičiek krok po kroku ideme zo dňa na deň stále vyššie k slnku. Klam bludičiek uchvacujúcich prchavé pocity v temnom zákutí duše, nahrádza trvalosť a stálosť citov vo svetle. Snáď. Bludičky nás totiž zvedú z cesty dole do hlbín zeme alebo nám ju ukážu von. Možno však synovia a dcéry Slnka poznajú cestu k ozajstnému zlatu – v zemi alebo na nebi. Toľko zo symboliky na úvod k roku 2017.

HLEDÁNÍ MĚSTA BOHŮ 5

„Každý normální člověk, který nemá příznaky boha-samozvance, chápe, že náboženské nauky nevznikly z ničeho nic a že všudypřítomný pojem hřích, se kterým bojují všechna náboženství, má nějaký hluboký a velmi důležitý smysl. Věty typu „Příčinou Světové potopy byl hřích Atlanťanů." nebo „Kaj se ze svého hříchu." či „Nevpusť hřích do duše." se objevují ve všech esoterických a náboženských písemnostech. Copak je hřích tak strašný? Asi ano. Jinak by se na něj nekladl tak velký důraz."

HLEDÁNÍ MĚSTA BOHŮ 4

„Na Východě si lidé váží pradávných znalostí na rozdíl od nás. Tito východní lidé sice mají úzký průřez očí, zato mají velkou moudrost. Za Bohy se nepokládají. Kdo ví, možná, že v jejich svatém čísle 108 je něco důležitého! Vždyť sami celý večer mluvíme o číslech, probíráme různé kombinace, porovnáváme s pradávnými pyramidami a celou dobu myslíme na to, že v nadpozemském světě mají čísla sílu. Možná, že 108 je hraniční číslo: dojdeš k němu a stojíš na hraně, bud' se tvá mysl změní v 0 nebo ne."

Stránky

Top