Šesť záhadných objavov, ktoré súčasná veda nedokáže vysvetliť (#1 Bloop)

V poslednej časti našej minisérie o záhadných objavoch sa budeme venovať objavu pochádzajúcemu nie z minulosti, ale z doby pomerne nedávnej. Rozsiahle plochy svetových morí a oceánov sú aj v súčasnosti posledným poriadne nepreskúmaným miestom našej planéty. V hlbinách tohto fantastického sveta sa ukrýva pred nami ešte veľa záhadných javov, ktoré čakajú na svoje objavenie a rozuzlenie. Jedným z takýchto tajomstiev oceánu je aj jav nazývaný „Bloop“.

Šesť záhadných objavov, ktoré súčasná veda nedokáže vysvetliť (#2 Bagdadská batéria)

Bagdadská batéria, niekedy uvádzaná aj ako Partská batéria, je súhrnné označenie pre niekoľko artefaktov vytvorených v Mezopotámií v období Partskej dynastie alebo počas éry Sásanovcov (v prvých storočiach NL), ktoré boli pravdepodobne objavené v roku 1936 v obci Khuyut Rabboua neďaleko Bagdadu (Irak). Tieto artefakty vzbudili väčšiu pozornosť, keď ich v múzejných zbierkach v roku 1938 objavil Wilhelm König, nemecký riaditeľ Národného múzea v Iraku. V roku 1940 König vydal dokument, v ktorom špekuloval nad možnosťou, že nájdené artefakty sa možno používali ako galvanické články na pokovovanie strieborných objektov zlatom.

Šesť záhadných objavov, ktoré súčasná veda nedokáže vysvetliť (#3 Obrie kamenné gule v Kostarike)

Kamenné gule na Kostarike predstavujú súbor viac než 300 kamenných guľovitých útvarov na Kostarike nachádzajúcich sa hlavne v oblastiach Diquis Delta a Isla del Cano. Miestne sú známe pod názvom Las Bolas. Gule sú obyčajne prisudzované zaniknutej Diquiskej kultúre a sú niekedy aj označované názvom Diquiské gule. Tieto skalné útvary sú najznámejšími v celej Istmo-kolumbijskej oblasti. Gule sa pohybujú v rozmedzí veľkosti od niekoľkých centimetrov až cez dva metre (6,6 stopy) v priemere a dosahujú váhu až 15 ton.

Šesť záhadných objavov, ktoré súčasná veda nedokáže vysvetliť (#4 Baigongské rúry)

Hora Baigong pri jazere Toson nachádzajúcom sa v provincii Guangdong v Číne ukrýva dodnes jednu z najväčších a stále nevyriešených záhad tohto sveta. Závery expedície čínskych vedcov hovoria o pôsobení dajakej tajomnej, snáď mimozemskej civilizácie v tomto kúte nášho sveta. Aký senzačný objav z okolia hory Baigong priviedol aj logicky uvažujúcich, serióznych vedeckých pracovníkov k myšlienke, že našu planétu mohli v minulosti navštíviť návštevníci z iných končín vesmíru?

Stránky

Top