Ludvík Souček: UFO. Co jsou? Co nejsou? 3

Otázku, čím UFO jsou, lépe tečeno čím zcela určitě nejsou, jsem se pokusil zodpovědět v obou televizních pořadech. A snad také trochu rozviklat sebedůvěru těch, kdo nad nimi mávají rukou, jako by lidstvo uzavřelo s nějakou seriózní nebeskou agenturou doživotní pojistku proti nepříjemným překvapením. Bohužel tomu tak není.

Ludvík Souček: UFO. Co jsou? Co nejsou? 2

Roku 1957 byl sledován létající talíř u města Ubatuby ve státě Sao Paulo. Byl pozorován jeho výbuch a havárie. Některé úlomky dopadly na mělčinu a mohly být sebrány. Metalurgický průzkum (dr. L. Barbosová ze spektrografické sekce Brazilského mineralogického ústavu) prokázala, že jde o čistý hořčík.

Ludvík Souček: UFO. Co jsou? Co nejsou?

Jest celá řada znamenitých možností, jak se na dlouho a spolehlivě znemožnit v dobré společnosti. Odmyslíme-li si přebohatou paletu politických alternativ, zbývá i tak dost a dost i pro nejnáročnější: chvála realistického kumštu, hluboké nevědomosti o charakteristikách jednotlivých typů osobních automobilů, bezelstně doznaná víra v bubáky a hastrmany, manifestační věrnost manželce atd., atd.

Top