Reálná naděje na levnou energii? Blacklight Power

Dobrý den.
Přináším příznivé zprávy o "nových energiích" ze zámoří:

"Minulý týden vydala energetická společnost Blacklight Power tiskové prohlášení, že vyvinula svou technologii natolik, že zařízení velikosti čtvereční stopy dokáže vyrobit 10MW - dostatek energie pro 10 000 domovů. Kapitálové náklady na takové zařízení by byly asi 10 dolarů na 1kW výkonu, což je mnohem levnější než kterýkoli jiný nyní dostupný zdroj na planetě, a je nepředstavitelné, že by mohlo být něco levnějšího. Demonstrace této technologie bude provedena 28. ledna."

E-CAT: energie za 5% dnešní ceny (prepis rozhovoru)

Začneme s produkci na podzim 2012. To už budeme mít všechno připravené. A s prodejem začneme v zimě. Ročně vyrobíme milion kusů. V dosud nejotevřenějším rozhovoru oznámil Andrea Rossi, vynálezce E-Cat (katalyzátoru umožňujícího chladnou fúzi), mnoho významných pokroků ve vývoji své průlomové technologie. V odpovědích na široký okruh otázek poodhalil především četné detaily ohledně nového desetikilowattového zařízení pro domácí použití.

KESHE: „Váha není problém. Počet cestujících není problém. A není třeba absolvovat speciální výcvik“

V interview vynálezce technologie, která by mohla být příští generací komerčního cestování do vesmíru a výroby čisté energie, řekl, že je připravena pro poskytování licencí. Mluvili jsme o super-rychlém a levném cestování a super-levné energii. Jednotky o výkonz 3 kW jsou připraveny pro prohížení nebo testování kvalifikovanými partnery.

Top