A DOST! Mletá masa

Některá mletá masa, která prodávají obchodní řetězce obsahují jen velmi málo masa, zato plno náhražek, přidaných bílkovin, barviv a aromat. Nejnovější nezávislé testy dTestu odhalily i taková, která mají o 25% méně masa, než tvrdí na obale. Dozvíte se také, jaký fígl výrobci používají, aby do mas dostali zvýrazňovače chutě glutamáty a přitom to na obale nemuseli uvádět. A samozřejmě, která mletá masa v testech zcela propadla a která naopak zvítězila.

Stres a kortizol alebo prečo by sa táto kniha mala volať: VYSPITE SA DORUŽOVA! 2

Toto je hypotetický príklad toho, ako sa stres vo vašom živote môže nahromadiť. Charlie pozostáva z tisícky ľudí, s ktorými som pracoval. Vlastne, Charlie ste možno aj vy. Charlie má úžasnú prácu a to je skvelé, pretože teraz veľa ľudí o svoje miesta prichádza. Charlie sa v práci snaží, aby dokázal, že si ho jeho zamest návateľ dobre vybral a pretože má krásnu šesťmesačnú dcérku. Charlie chce zostať v kondícii.

A DOST! Uzeniny s dusitany a rakovina tlustého střeva

Češi je pojídají ve velkém a stejně ve velkém pak umírají na rakovinu tlustého střeva. Proč je většina uzenin pro naše zdraví špatně a co je v nich nejhoršího, vám objasní jeden z největších odborníků na potraviny u nás, Ing. Vít Syrový. Dozvíte se také, co naopak jíst, abychom riziko tohoto smrtelně nebezpečného onemocnění co nejvíce snížili.

Stránky

Top